Põrandate lammutamise finišijoon paistab

Samal ajal kui vannitoa ühes osas toimub uute talade paigaldamine, ootab veel viimane põrand lammutamist. Põrandate ehitus on sügis-talvisel perioodil üks ebamugavamaid töid, sest kui jalgupidi mulla sees tammuda, poeb niiskus pidevalt naha vahele ning ei ole võimalik kaminaga ka tuba kütta, sest soojus pääseb kohe majast välja. Seega on meestel motivatsiooni rohkem kui küll, et teha veel viimane lõpuspurt aluspõrandate ehitusel.

Enne põranda kallale asumist on tarvis vana trepp oma kohalt eemaldada. Sellest trepist pääses teisele korrusele, kuid uue planeeringu järgi paikneb trepp hoopis elutoas ning vana trepiaugu saab kinni panna. Tegelikult oli trepi ümber ehitatud ka nö konku, kuid see sai maha lammutatud juba päris alguses.

Vasakul pildil on trepp veel olemas, paremal enam mitte.

Vana põranda lammutamisel selgus, et selle ruumi all oli põrandaalune pind suhteliselt kuiv. Vanad talad said eemaldatud, nagu teiselgi pool vannitoas.

vannituba4Pildil on näha veel vanu põrandatalasid tulevases vannitoas.

Tõime vundamendi alt läbi erinevad hülsid ja torud vee, kanalisatsiooni, elektrikaabli, maakütte ja temperatuurianduri jaoks. Umbes selle koha peale, kust hülsid ja torud majja sisenevad, tuleb tehnoruum, mis võtab enda alla 5,4 ruutmeetrit. Tehnoruumi paigutame veesõlme, maaküttepumba, soojustagastusega ventilatsiooniagregaadi, veeboileri. Agregaadid on mõeldud mõlema majapoole ehk kahe majapidamise kohta.

vannituba7Hülsside vundamendi alt läbi toomine võttis koos kaevamisega kokku aega umbes pool tööpäeva. 

Kui hülsid vundamendi alt läbi viidud, hakkas ka sellel vannitoa poolel pihta põrandatalade paigaldamine ning sellega koos ka veetorude ja trappide paigaldamine. Dušide juurde panime vesilukuga trapirenni, kuid tehnoruumi (ning hiljem ka leiliruumi) sai pandud kuivtrapp.

Praeguse seisuga on vannitoa-osas uks majja sisenemiseks, kuid kuna esik tuleb teise kohta, siis ehitame selle uksekoha kinni. Samuti kaob ära tehnoruumi alas olev aken, kuna muidu läheks ruumiga kitsaks ning samas pole tehnoruumi praktilisest küljest akent vaja.  Paigaldame aknad hoopis sellesse vannitoa-ossa, kuhu tuleb vann. Tänu sellele jõuame akende paigutusega veidi lähemale originaalprojektis kujutatule.

vannituba10Vaade sellele vannitoa osale, kuhu tuleb duši- ja tehnoruum.

Vasakul pildil on näha vesilukuga trapirenni, parempoolsel pildil on tehnoruumi kuivtrapp.

vannituba13Tulevase tööpinna alla jääv vee- ja kanalisatsioonitorustik.

vannituba14Siin on näha dušisegistite (seinasisesed segistid) veetorud – ringvoolu peale- ja tagasivool.

vannituba15Parempoolne kanalisatsioonitoru on mõeldud esimese korruse WC-poti jaoks, vasakpoolne toru aga teise korruse duši ja WC jaoks.

Kui vee- ja kanalisatsioonitorud veetud, alustasime mõlemas vannitoa osas põrandate soojustamisega. Järjekordselt läks kõige alla tuuletõke, mille peale 100 + 100 mm klaasvilla. Veetorud paigaldasime soojustuse ülemisse kihti, et vältida külmumise ohtu. Peale kõikide vee liitmike ühendamist katsetasime veetrassi surve ja vee kindlust esialgu torustikku õhuga survestades. Survestasime rõhuni 8 bari ning hoidsime seda rõhku torustikus 24 tundi – selle aja jooksul ei toimunud praktiliselt mingit surve langust (muutus oli 0,3 bari – nii väike rõhu kadu oli tõenäoliselt seotud õhutemperatuuri  muutusega torustikus, mille maht temperatuuri langedes kahanes) ja seejärel võisime kindlad olla, et liitmikud on korrektselt ühendatud.

vannituba16Pildil on näha tulevase vanni veetorusid.

vannituba17Soojustatud sai ka teine osa vannitoast.

Soojustuse peale panime puitlaastplaadi, mida paigaldatakse neljas küljes olevate tappidega. Tappide vahele sai pandud PVA-liimi ning plaatide kinnitamiseks põrandatalade külge kasutasime naelu.

vannituba18Pildil nähaoleva posti eemaldame, kui uus post on katlaruumi seina sisse paigaldatud.

Kui aluspõrand olemas, sai kiirelt paika tehnoruumi alusvöö.

vannituba19Siit on näha katlaruumi alusvööd.

vannituba20Katlaruumi alusvöö tulevase WC poole pealt vaadatuna.

vannituba28Mehed veetorustiku survepidavust kontrollimas.


“Building your own home is about desire, fantasy. But it’s achievable; anyone can do it.” Kevin McCloud

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s