“Soojas” toas uue aasta poole rühkides

Sel aastal on kõik veidi teistmoodi. Nii, nagu jõulud, saabus ka vana aasta lõpp keset kibedalt töist aega, ilma suuremate pidustusteta. Tegelikult oli pidulik moment ka olemas – tõime koju kamina! Õigemini kaminasüdamiku, kesta ehitame sellele hiljem ümber (lisaks muutub veidi ka kamina asukoht). Nüüd on toas 9 kosutavat soojakraadi ning meestel kohe rõõmsam ehitada. Kamin on küttevahendina kasutusel ainult ehitamise ajal, edaspidi hakkab see täitma pigem dekoratiivset eesmärki, kuna majale on plaan paigaldada maaküte. Sellegipoolest on vahel täitsa mõnus elava tule saatel lihtsalt jalgu kõlgutada ja mõtteid soojendada. Samuti on kindluse mõttes hea teada, et kui elekter peaks ära olema, on mingigi alternatiivne võimalus toa kütmiseks.

kaminElav tuli annab juba pelgalt vaatamisest sooja tunde.

Tuba “soojaks” köetud, liiv põranda alla ära toodud ning järjekorras ootabki juba põrandatalade paigaldamine. Kõik olemasolevad talad on sedavõrd korralikud, et võivad oma tööülesannet edasi täita. Kahjuks on vanu põrandatalasid tõeliselt vähe ning taas tuleb neid arvukalt juurde lisada.

köök4Pildi vasakul poolel tervitab meid taas palksein – see jääb kujunduselemendina kööki kaunistama.

Suur hulk talasid sai põranda jaoks paika ning taas algas soojustamise protsess: kõigepealt tuuletõke, seejärel 100mm + 100mm klaasvilla, mille peale 22mm PLP (puitlaastplaat) põrandaplaat. Kuna tegemist on köögiga, said veetud ka esimesed veetorud.

köök5Naelapüstol on suure mahuga ehitusel hindamatu abimees. Jüri ei väsi demonstreerimast, kui suurelt selle ostmine end ära tasub.

Kuna pühade paiku oli vabadus oma tavalisest tööst puhata, valmis köök-söögitoa põrand superkiiresti – tervelt viie päevaga (tuleb arvestada, et üks terve päev kulus liiva vedamiseks põrandaalusele pinnale). Eks maja ehitamise puhul on ikka nii, et kui päeva lõpuks peaks jõud raugema hakkama ja tuleks otsad kokku tõmmata, saabub uus energiasüst tulemuse imetlemisest.

köök6Üks aluspõrand jälle valmis. Kamina kütmiseks on isegi puud ootamas – saaks ometi sisse kolida…

köök7Vaade teisest köök-söögitoa nurgast.

Viimasel pildil nähtav ukseauk (see parempoolne ava) jääb ka tulevikus sama funktsiooni täitma, kuid teine ava läheb kinni. Kamin hakkab tulevikus paiknema veidi rohkem seinast eemal ja nurga all, suunaga toa keskmesse.

Köök-söögitoa 29 ruutmeetrisele ja suhteliselt ruudukujulisele pinnale on praeguste plaanide kohaselt mõeldud köögimööbel ja suur ümmargune söögilaud. Ümmargust lauda sooviks eelkõige seetõttu, et saaksime pere ja sõpradega mugavalt söömaaegu pidada just nii, et kõik liikmed saaksid üksteisega mugavalt suhelda. Laua läbimõõduks oleme planeerinud 1,5-2 meetrit ning plaanime selle liimpuidust ise valmis meisterdada. Ka köögimööbliga proovime ise hakkama saada, kasutades abimehena varsti saabuvat CNC-pinki ja muid vajalikke töövahendeid.


Köögist saab meie kodu süda.

6 thoughts on ““Soojas” toas uue aasta poole rühkides

      1. Nii toee on lugeda ja äratundmisrõõmu nautida. Ise teeme ka vana maja korda ning palju tuttavaid situatsioone olnud.

        Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s