Kõik saab alguse lammutamisest

Lammutustööd leiavad alguse meie tulevases elutoas. Esmalt sunnib uudishimu tapeeti maha kiskuma, et näha, mis peitub selle taga. Bingo – palksein! Kahes seinas on ilus palk, muidugi tuleb naelad eemaldada ning sein kenasti ära lihvida, kuid seejärel vaid välja valitud peits peale ja valmis! See oli üks positiivne avastus, mille tõttu mõtlesime ka senised sisekujunduse plaanid ümber.

Teine võit – tapeedi alt tuli välja ukseauk, ja just selles kohas, kuhu meil oli plaanis ukseauk tekitada. See säästab nii aega kui jaksu, sest vastasel juhul oleks pidanud palkseinast ukseauku hakkama välja lõikama.

DSC00632Kaks võitu ühest toast: autentne palksein aastast 1939 ning ukseauk, mis ilmus välja tapeedi alt ja juhtus olema meie projekti järgi täpselt õiges kohas.

DSC00631Tulevase elutoa põranda lammutamine ei paljastanud midagi ebameeldivat, pigem vastupidi – talad olid korralikud ning põrandaalune pind üpris kuiv.

Välja sai lõhutud ka ahi, mis jäi tulevase elutoa ja söögitoa vahele. Ahju lammutamisel ilmnes ka huvitav asjaolu – ahi oli ehitatud kahe puittala ning lahtiste telliskivide peale, eraldi vundament puudus.

Paras kuhi telliskive, mida saab hiljem meie tulevase kamina vundamendi täiteks kasutada. Plekile praeguste mõtete järgi kasutust pole. 

Nüüd, kui veedame järjest rohkem aega kohapeal, on avastamisrõõmu palju. Näiteks ühelt krundilt teisele liikudes on suisa lust kõndida omamoodi kuusealleel. Suurte võimsate puude olemasolu tekitab isemoodi kaitstud tunde, mis kehtib nii maja kui ka enda kohta. Kuigi meie majast mööduv kruusatee jääb kohe teisele poole kuusepuid, ei tundu see üldse häiriv. Kaks rida kuuski võtavad kruusateel tekkiva tolmu- ja müranatukese kinni ning lisavad privaatsust.

DSC00608

Ja see pole veel kõik… kuusealleel jalutades võib endaga kaasa haarata ka seenekorvi ning vaadata, mida sügisel meie toidulauale pakkuda on.

DSC00609Kaugelt paistab, nagu oleks tegemist sügiseste kolletunud puulehtedega, kuid tegelikult on kuuskede all endale mõnusa kasvukoha leidnud seenepered.


Sügis on see aastaaeg, mis õpetab meid nägema muutuste ilu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s